Debeljuh, declarație șoc! Ce spune jucătorul celor de la CFR Cluj ajuns la spital după meciul din Elveția

• Postat de: Sălăvăstru Alexandru
  • in

Debeljuh, declarație șoc! Ce spune jucătorul celor de la CFR Cluj, ajuns la spital după meciul din Elveția. Acesta a trecut prin clipe îngrozitoare.

Starea lui Debeljuh s-a îmbunătățit

După meciul dintre Young Boys și CFR Cluj, Debeljuh a fost dus de urgență la un spital din Berna.

Fotbalistul a ieșit de pe teren cu o comoție cerebrală, după ce a fost lovit cu genunchiul în cap de un adversar.

Impactul ar fi fost atât de puternic, încât atacantul nu și-a putut aminti nimic din partida în care a jucat 26 de minute, înscriind golul campioanei României.

În această dimineață, Debeljuh și-a revenit și se simte mai bine. Starea atacantului s-a îmbunătățit, acesta oferind și primele informații după noaptea de coșmar din Elveția:

“Acum sunt bine, dar atunci nu mi-am amintit nimic din ce s-a întâmplat în ultimele 3 luni. N-am fost bine deloc. M-am trezit apoi la spital că nu mai știam nimic din repriza a doua și de la finalul meciului. Dar acum sunt în regulă. A fost foarte ciudat, dar acum îmi amintesc tot”, a spus Debeljuh.

DEBELJUH A MARCAT ÎN MINUTUL 84!

El a reuşit să marcheze în minutul 84 golul de 1-0 pentru CFR Cluj. Arbitrul confruntării, francezul Benoît Bastien, a acordat uşor un penalty pentru elveţieni în minutul 93, moment în care s-a dezlănţuit haosul.

Cristian Bălgrădean a fost eliminat pentru proteste, iar Nsame a reuşit să îl învingă pe Sandomierski de la punctul cu var. Atacantul celor de la Young Boys a fost și el eliminat un minut mai târziu, pentru un fault dur la Burcă.

Elvețienii s-au impus după un gol pe contraatac marcat de Gaudino. Până la final, Damjan Djokovic a văzut și el cartonașul roșu pentru proteste la adresa arbitrului, căruia i-a reproșat penalty-ul ușor acordat care a schimbat soarta calificării.

Astfel, Young Boys Berna se califică în primăvara europeană. Imediat după meci, președintele elvețienilor a mers la delegația celor de la CFR Cluj și le-a transmis că penalty-ul este ușor acordat și că regretă cele întâmplate.